Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet na Svatou Horu 19.4.2010

Dne 19.4.2010 se uskutečnila první akce v rámci spolupráce Charity Zliv/ Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Dominus Tecum (NZDM DT) ve Zlivi a ZŠ Zliv (nepovinný předmět Náboženství). Jeli jsme navštívit poutní místo – Svatou Horu u Příbrami.

            V 7.00 hod. byl sraz všech na nádraží ve Zlivi. Z 19 přihlášených dorazilo 15 uživatelů služby NZDM DT (tedy těch, co k nám chodí do Klubu). Vlak odjížděl v 7.21 hod.

            Do Příbrami jsme dorazili v 9 hod. Zeptali jsme se na cestu a vyrazili směr Svatá Hora. Po menším bloudění jsme dorazili ke známým 436 schodům, které jsem s menšími či většími problémy zvládli. Trochu jsem si vydechli, načež nám paní na Informacích sdělila, že prohlídka bez průvodce není možná a že jsem si měli dopředu zavolat a objednat se. Škoda. Mohli jsme si tedy projít pouze nádvoří, zahradu a prohlédnout kostel, ale i tam bylo na co koukat. V kostele p. Záruba upozornil na význam poutního místa a mluvil o smyslu poutí. Také poukázal na výjimečnou sošku svatohorské Panny Marie. Zároveň všechny vyzval k minutě rozjímání na půdě kostela.

            Poté jsme absolvovali prohlídku tamního muzea, kde byly, kromě jiného, vystaveny exempláře nejstarších šatiček Panny Marie. Nikdo z nás neodolal Svatohorským oplatkám různých příchutí, které jsme si nakoupili v obchůdku se suvenýry. Poté jsme se vydali do centra města, které jsme si prohlédli.

            Zpět do Zlivi jsme dorazili vlakem v 14.30 hod. 

 

Provoz Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Dominus Tecum

je hrazen z finančních prostředků

ESF ČR – Operační program lidské zdroje a zaměstnanost,

individuální projekt „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji“.
 

Náhledy fotografií ze složky Výlet na Svatou Horu 19.4.2010

 

 

Portrét
Archiv

Kalendář
<< červen / 2021 >>